Oferta

Współcześnie wyróżnikiem dobrego miejsca noclegowego nie jest już jedynie pokój z osobną łazienką czy piękny widok z okna i możliwość zamówienia posiłku do pokoju. Goście wybierając się w podróż, niezależnie od tego czy prywatną czy też służbową oczekują wyższych standardów. Baseny hotelowe idealnie się w tę tendencję wpisują. Obecnie nawet niewielkie obiekty, zwłaszcza te organizujące konferencje czy szkolenia poszukują sposobów na zapewnienie odwiedzającym dodatkowych luksusów.

Oczywiście baseny hotelowe muszą być dopasowane do oczekiwań potencjalnych gości. Oznacza to, że nie wystarczy jedynie niecka o skromnych wymiarach i ubogiej stylistyce. Współcześnie takie obiekty to prawdziwe dzieła architektonicznej sztuki. Istotne są nie tylko rozmiary i stylistyka, ale też odpowiednie oświetlenie, efekty dźwiękowe, dodatkowe atrakcje.

Wysublimowane efekty świetlne można uzyskać dzięki reflektorom podwodnym (halogenowym bądź diodowym, również w zmieniających się odcieniach), a dźwiękowe - dzięki montowanym w ścianach bocznych niecki głośnikom. Rozwiązaniem istnie luksusowym mogą być również projektory pozwalające na uzyskanie złudzeń optycznych, na przykład wrażenia pływania w oceanie. Czym jednak byłby hotelowy basen bez dodatkowych atrakcji? Nie jest tajemnicą, że do najczęściej wybieranych przez gości elementów wyposażenia dodatkowego zaliczają się m.in. bicze wodne, aparaty do masażu wodnego montowane w ścianach bocznych bądź w jaccuzzi, sauna, a także atrakcje wodno-powietrzne. Wiele zależy od tego, jakich gości pragną przyciągnąć inwestorzy - głównej grupy docelowej. Wiadomo, że inaczej będą przedstawiać się wymagania odwiedzających hotel rodzin z dziećmi, a inaczej - uczestników delegacji. Szczęśliwie, dzięki wiedzy profesjonalistów już na etapie konsultowania projektu można ustalić jego ostateczną wersję w szczegółach, łącznie z kosztorysem.

Naturalnie nie bez znaczenia są koszty, jakie należy ponieść. Im bardziej zindywidualizowany projekt z dodatkowymi elementami - tym droższa jest nie tylko budowa, ale i późniejsza eksploatacja i konserwacja. Warto jednak pamiętać, że baseny hotelowe stanowią inwestycję w rozwój obiektu, który ma szanse stać się lokalną, a nawet regionalną atrakcją.

Nowoczesny basen hotelowy
Współczesny obiekt hotelowy cechuje dziś nie tylko najwyższa jakość świadczonych usług, przestronność, komfort ale coraz większe znaczenie ma jego indywidualny charakter.
Dlatego też nowoczesny, o atrakcyjnych kształtach basen jest w tym kontekście jednym z ważniejszych komponentów decydującym o sukcesie obiektu hotelowego.

Oczekiwania klientów
Jednym z istotniejszych wymagań użytkowników basenów hotelowych jest „potrzeba komfortu". Dla nich basen służy przede wszystkim regeneracji sił, masażom relaksującym, odprężającym niż sportowemu pływaniu. Potrzebę tę odzwierciedla coraz obszerniejsza paleta atrakcji dla wyposażenia basenu. Berndorf Baderbau chcąc sprostać oczekiwaniom użytkowników oferuje szeroką gamę atrakcji wodno-powietrznych. Wśród wyposażenia najbardziej lubianego przez klientów są ławeczki i leżanki podwodne, urządzenia do wytwarzania przeciwprądów, ścienne dysze masażu, rwące rzeki.
Dla klientów ważne są również efekty wizualno i dzwiekowe. Dlatego coraz ważniejszą role w projektowaniu odgrywa światło i dźwięk. Odpowiednio dobrane oświetlenie, kolor, muzykoterapia nadają emocji otoczeniu i tworzą wymarzoną atmosferę np. złudzenie kąpieli w morzu. W tym zakresie firma Berndorf Baderbau oferuje inwestorom reflektory podwodne diodowe bądź halogenowe, jednokolorowe bądź też o zmiennych kolorach. Na szczególną uwagę zasługują płytki oświetleniowe z ekskluzywnymi kryształami Swarovskiego. Mają one formę skrzyni z wbudowaną lampą ha­logenową ok. 140 lumen, wypełnioną kryształami Swarovskiego, które to odpowiednio rozpraszają światło i nadają mu ostrości. Berndorf Baderbau oferuje również głośniki podwodne, które to montowane są w boczną ścianę niecki.
Ciekawym i zaskakującym efektem świetlnym na basenie jest wykorzystanie projektora dzięki czemu możemy stworzyć niepowtarzalną atmosferę poprzez inscenizację np. świata wodnego.

Oczekiwania inwestora
Inwestor, który podejmuje decyzję o budowie basenu w obiekcie, wymaga nie tylko ciekawego czy też zaskakującego efektu wizualnego, ale również technicznego komfortu użytkowania.
Baseny firmy Berndorf Baderbau stwarzają niespotykane wrażenie optyczne dzięki kombinacji wody i stali nierdzewnej, a liczne zalety przemawiają za wyborem tego materiału i decydują o komforcie i łatwości ich eksploatacji.
Inwestor oczekuje również, aby koszty związane z użytkowaniem basenów były jak najniższe. W przypadku basenów ze stali nierdzewnej koszty eks­ploatacji oraz czyszczenia basenu są bardzo małe, a te związane z konserwacją minimalne. Koszty to również wydajność energii. W tym zakresie firma Berndorf Baderbau doradza, proponuje rozwiązania redukujące wydatki oraz wykorzystujące energię alternatywną np. wody geotermalne czy kolektory słoneczne. Wzorowym rozwiązaniem w tym zakresie jest system odzysku ciepła, który ogrzewa basen i wodę użytkową w hotelu Aquarius w Kołobrzegu. Pozwala on zaoszczędzić do 30% energii.
Projektując basen SPA należy wziąć pod uwagę fakt, iż powinien on nie tylko służyć przyjemnością, być niebanalnym w swoich kształtach, wyróżniać się spośród innych ale i spełniać idealne warunki higieniczne. Ważne jest również, aby planowana inwestycja była opłacalna a koszty eksploatacji niskie. Dla inwestora ważnym czynnikiem jest indywidualny charakter basenu, a  baseny ze stali nierdzewnej to niezliczone możliwości realizacji zamierzeń architektonicznych, dowolność kształtów, duża elastyczność.

Produkowane przez firmę Berndorf Baderbau baseny stanowią miejsce idealne do wypoczynku i aktywnego spędzania czasu. Znakomicie zaprojektowane i solidnie wykonane baseny hotelowe są prawdziwym magnesem dla potencjalnych klientów.

Wygląd i trwałość
Przygotowując projekty basenów hotelowych zwracamy zawsze szczególną uwagę na ich efektowny, elegancki wygląd. Idealnie wykonane elementy, przy zastosowaniu trwałych, wytrzymałych materiałów, tworzą niezwykle kuszący wystrój otoczenia. Taki, w którym chce się przebywać i to jak najdłużej.
Dla uzyskania takiego efektu wizualnego istotny jest staranny wybór tworzyw. W tym celu stosujemy stal nierdzewną, która wpasowuje się do każdego rodzaju otoczenia, tworząc razem z nim harmonijną całość.

Moc wodnych atrakcji
Baseny hotelowe są miejscem odpoczynku, ale również rozrywki. Kluczem do sukcesu jest zastosowanie właściwych proporcji tych atutów. W naszej firmie do każdego projektu basenu podchodzi się indywidualnie. Analizując potrzeby klientów oraz badając oczekiwania odbiorców usługi, chcemy sprostać wyzwaniu i stworzyć miejsce spełniające wszystkie wymagania.
W naszych realizacjach znaleźć można różnorodne atrakcje wodno-powietrzne, elementy wbudowane oraz ruchome. Nie zapominamy o stworzeniu miejsc do swobodnego wypoczynku, np. podczas korzystania z masażu wodnego. Przeznaczamy duże przestrzenie do pływania. Profesjonalnie podchodzimy do wyboru oświetlenia, które jest elementem istotnym dla uzyskania idealnego efektu. Właśnie dlatego każdy wykonany przez nas basen jest inny.

Względy praktyczne
Wykonując projekty basenów hotelowych zawsze zwracamy uwagę na ich późniejsze koszty eksploatacji. Wykonujemy szczegółowe obliczenia i przedstawiamy klientom oferty będące przemyślanym planem realizacji. Wykorzystujemy rozwiązania techniczne pozwalające na jak największe oszczędności.
Zapraszamy do skorzystania z naszego doświadczenia i naszej wiedzy, które zdobyliśmy podczas budowy setek obiektów, zarówno dla inwestorów prywatnych, jak i dla branży hotelowej.

 

 

 

Przykładowe realizacje